התקרחות גברית


 

התקרחות גברית היא בעיה גלובלית המשפיעה על יותר מ 50% מהגברים. התקרחות גברית במילים פשוטות היא, תהליך התקרחות פרוגרסיבי. התקרחות זו יכולה להתחיל בכל זמן ובכל נקודה בחיי כל גבר, ולרוב ניתן לצפות אותה באמצעות בחינת אילן היוחסין: אם לאחד ההורים שלך היתה היסטוריה של איבוד שיער, או אפילו אם סבא שלך היה קירח, יש סיכוי טוב שתמצא את עצמך ללא שיער בגיל העמידה. סטטיסטית, ובאופן מפתיע, הסיכוי לרשת התקרחות גברית יותר גבוה דווקא אם לאמא היה איבוד שיער כזה או אחר בגיל כלשהו.


אלפוציה גברית הינה תהליך מתמשך ואם לא יטופל (ע"י טיפול כמו הדמיית שיער) במהרה יכול להשתלט לגבר על החיים. בתהליך ההתקרחות, אנו בעצם מאבדים יותר משיערנו, אלא את בסיס גידול השיער ושורש השערה בפרט. התהליך מתחיל לא ע"י שיערות שנופלות ולא גדלות, אלא באופן מעניין, שיערות אשר מוחלפות בשיערות דלילות ודקיקות יותר על ראשך. עוד עבודה שלא כל אחד יודע היא שברוב המקרים אשר ההתקרחות הגברית נראית לעין ראשו של גבר, קרה כבר איבוד של יותר מ 50% משיערות ראשו. במילים אחרות, לוקח זמן עד שמספיק שיער נעלם מראשך בכדי שישמו לב למה שקרה.


הרבה מהשיטות הביתיות למניעת התקרחות נחשבות למיתוסים שנופצו מזמן, כגון:


1.כובעים 
2.די לחפיפות
3.כמות לא מספקת של דם בראש

מחלות אשר הטיפול התרופתי להן עלול לגרום לאיבוד שיער:

1.דיכאון
2.סרטן
3.ארטריטיס
4.בעיות לב

לעומת זאת בנימה יותר חיובית, הנה מספר דברים שעשויים למנוע או לפחות לעכב את נשירת השיער וההתקרחות. וגם אם אתה עדיין לא עושה אותם, זה הזמן להתחיל וזה בחינם.

ספורט כגון ריצה, אכילת חלבונים ופחמימות, אכילת ירקות מכל צבעי הקשת על בסיס יומי, הקפדה על 7 שעות שינה בלילה, משקל גוף מאוזן וכו.התקרחות גברית היא בעיה שעלולה לתקוף מוקדם. כדאי להגן על עצמך לפני הזמן ולחשוב על טיפולים אפשריים ושיפור איכות החיים.

בניית אתרים 2all